Přihláška a zápis do ČŠBH Paříž

Přihláška a zápis do ČŠBH Paříž na školní rok 2020 - 2021

 • Na nový školní rok je možné se hlásit od středy 20.5. Přihlášky přijímáme v pořadí, ve kterém přichází, až do naplnění kapacity.
 • Přihlášky se zasílají pouze v elektronické podobě; všechny změny oproti minulým letům jsou vyznačeny v přihlašovacích formulářích (ke stažení níže) pro jednotlivé výukové skupiny.
 • Jednotlivé skupiny budou otevřeny v případě dostatečného počtu žáků.
 • I v nadcházejícím školním roce nabízíme celodenní středeční českou školku.
 • Přihlášení do 0. nebo 1. ročníku (bez absolvování 0. ročníku v ČŠBH Paříž) je možné pouze po předchozí domluvě s pedagogickou ředitelkou Ivanou Cechlovou ivana.cechlova@csbh.cz a vstupním jazykovém pohovoru.
 • Vstupní jazykový pohovor se týká i žáků, kteří do ČŠBH nastoupí v průběhu povinné základní docházky bez doložení předchozí školní docházky v ČR (nebo jiné ČŠBH), případně bez doložení úspěšného složení rozdílových zkoušek za předcházející ročník. V takovémto případě se obraťte písemně na lucie.slavikova@csbh.cz .
 • Do 0. ročníku jsou přijímáni žáci od završených 5 let věku.
 • Tabulku k výpočtu slevy ze školného při přihlášení sourozenců ke stažení ZDE.
 • Přehled školního roku v datech naleznete ZDE 
 • Pro zájemce o zápis do základní školy v  ČR: Zápisy do 1. třídy základní školy v České republice probíhají od 1. do 30. dubna  kalendářního roku. Důležitá informace k průběhu zápisu, viz odpovídající paragraf vyhlášky citovaný dále: osobní přítomnost dítěte není povinná, stejně tak jako není povinná přítomnost zákonného zástupce, dále také informace MŠMT k tomuto tématu - § 3a odst. 1 vyhlášky o Základním vzdělávání: Zápis k povinné školní docházce je složen z formální části a, je-li při zápisu přítomno i zapisované dítě a souhlasí-li s tím zákonný zástupce dítěte, rovněž z rozhovoru a případně dalších činností s dítětem. Zákonný zástupce dítěte může být přítomen u všech součástí zápisu.
 • Informace k povinné předškolní docházce (odpověď na náš dotaz z MŠMT): Pro dítě, které do začátku školního roku dovrší pěti let, je předškolní vzdělávání povinné. Tato povinnost se však nevztahuje na děti – občany České republiky, které pobývají v cizině. Pokud by se dítě do České republiky v průběhu školního roku vrátilo nebo pobývalo v kuse na našem území déle, než 90 dní, jste povinni své dítě přihlásit k povinnému předškolnímu vzdělávání, případně zvolit jiný způsob plnění této povinnosti. Jiným způsobem je individuální vzdělávání dítěte.

  Pokud se české děti vzdělávají v cizině dlouhodobě, doporučuji, aby rodiče informovali ředitele spádové mateřské školy podle místa trvalého pobytu na území ČR o tom, že pobývají v cizině a na dítě se tedy povinné předškolní vzdělávání nebude vztahovat. Spádovost mateřské školy určí obec obecně závaznou vyhláškou, ve které máte trvalý pobyt. Ze zákona jim však tato povinnost nevyplývá. Tudíž nemusí ani české mateřské škole nic dokládat.

Případné dotazy směřujte na lucie.slavikova@csbh.cz.

Těšíme se na setkání!

 

PřílohaVelikost
CSBH Pariz prihlaska skolni 2020 2021.doc171 KB
CSBH Pariz prihlaska predskolni 3-6 let celodenni vyuka 2020 2021.doc166.5 KB
CSBH Pariz prihlaska predskolni 3-6 let dopoledne, odpoledne 2020 2021.doc168 KB
CSBH Pariz prihlaska nejmladsi do 3 let 2020 2021.doc166.5 KB
Skolni rok v datech 2020-2021.doc32.5 KB
vypocet platby za skolu 052020.xls33 KB
Titulní stránka